My Account
Information
Help & Support
Newsletter
Newsletter
| Compare at | : | $6,315.00 | |
|---|---|---|---|
| Our Price | : | $5,999.00 | |
| Country Of Manufacture | : | United States | |
| SKU | : | RAN-AV3-12 | |
| Identifier | : | RAN-3672 | |
| Availability | : |
Ships in Approximately 3-5 Business Days. |
|
| SKU | RAN-AV3-12 |
|---|---|
| Weight | 1120 lbs |
| Identifier | RAN-3672 |
| Model | AV3-12 |
| Horsepower Recommended | 50 - 70 HP (37.3 - 52.2 kW) |
| Width - Overall | 144" (12 Feet; 366 cm) |
| Width - Working | 144" (12 Feet; 366 cm) |
| Tines / Rods | 27 S-Tines |
| Hitch Connection Type | Category 1/2, 3-Point Hitch |
| Color | Yellow & Black |
| Manufacturer | Rankin Equipment |