My Account
Information
Help & Support
Newsletter
Newsletter
| Compare at | : | $4,125.00 | |
|---|---|---|---|
| Our Price | : | $3,919.00 | |
| Country Of Manufacture | : | United States | |
| SKU | : | RAN-GSI10 | |
| Identifier | : | RAN-3614 | |
| Availability | : |
Ships in Approximately 3-5 Business Days. |
|
| SKU | RAN-GSI10 |
|---|---|
| Weight | 1155 lbs |
| Identifier | RAN-3614 |
| Model | GSI10 |
| Horsepower Recommended | 70 HP Minimum (52.2 KW) |
| Width - Overall | 120" (10 Feet; 305 cm) |
| Width - Working | 120" (10 Feet; 305 cm) |
| Shanks / Scarifiers | 9 |
| Cutting Edge | 1/2” x 6” Bolt-On / Reversible / Replaceable, Included |
| Skid Shoes | 3/8" x 2-1/2" replaceable skid plates on side panels |
| Hitch Connection Type | Category 2, 3-Point Hitch, Quick-Hitch Compatible |
| Color | Yellow |
| Manufacturer | Rankin Equipment |