My Account
Information
Help & Support
Newsletter
Newsletter
| Compare at | : | $2,580.00 | |
|---|---|---|---|
| Our Price | : | $2,451.00 | |
| Country Of Manufacture | : | United States | |
| SKU | : | RAN-AV3-5 | |
| Identifier | : | RAN-3667 | |
| Availability | : |
Back Ordered. Please contact us or call 208-717-9671 to confirm availability. |
|
| SKU | RAN-AV3-5 |
|---|---|
| Weight | 480 lbs |
| Identifier | RAN-3667 |
| Model | AV3-5 |
| Horsepower Recommended | 20 - 32 HP (14.914 - 23.86 KW) |
| Width - Overall | 60" (5 Feet; 152 cm) |
| Width - Working | 60" (5 Feet; 152 cm) |
| Tines / Rods | 13 S-Tines |
| Hitch Connection Type | Category 1, 3-Point Hitch |
| Color | Yellow & Black |
| Manufacturer | Rankin Equipment |