My Account
Information
Help & Support
Newsletter
Newsletter
| Compare at | : | $2,019.00 | |
|---|---|---|---|
| Our Price | : | $1,918.00 | |
| Country Of Manufacture | : | United States | |
| SKU | : | LST-MLG3060 | |
| Identifier | : | LST-7097 | |
| Availability | : |
Ships in Approximately 3-5 Business Days. |
|
| SKU | LST-MLG3060 |
|---|---|
| Weight | 463 lbs |
| Identifier | LST-7097 |
| Model | MLG3060 |
| Product Video | https://player.vimeo.com/video/528396864 |
| Horsepower Recommended | 18 - 55 hp (13.4 - 41 kW) |
| Width - Overall | 64" (163 cm) |
| Width - Working | 60" (5 Feet; 152 cm) |
| Shanks / Scarifiers | Optional |
| Cutting Edge | Bolt-On, Reversible, Replaceable, Included |
| Skid Shoes | Included, Replaceable |
| Hitch Connection Type | Category 1, 3-Point Hitch, Quick-Hitch Compatible |
| Color | Blue |
| Manufacturer | LS Tractor |