My Account
Information
Help & Support
Newsletter
Newsletter
| Compare at | : | $2,372.00 | |
|---|---|---|---|
| Our Price | : | $2,253.00 | |
| Country Of Manufacture | : | United States | |
| SKU | : | RAN-BRA-KD15114 | |
| Identifier | : | BRA-3047 | |
| Availability | : |
Ships in Approximately 3-5 Business Days. |
|
| SKU | RAN-BRA-KD15114 |
|---|---|
| Weight | 440 lbs |
| Identifier | BRA-3047 |
| Model | KD15114 |
| Horsepower Recommended | 60 - 125 HP (44.7 - 93.2 KW) |
| Width - Overall | 66" (5-1/2 Feet; 168 cm) |
| Width - Working | 66" (5-1/2 Feet; 168 cm) |
| Capacity, Heaped | 14.25 cubic feet (.4 cubic meters) |
| Hitch Connection Type | Universal-Style Skid Steer Quick-Attach |
| Color | Black |
| Manufacturer | Bradco |