My Account
Information
Help & Support
Newsletter
Newsletter
| Compare at | : | $1,895.00 | |
|---|---|---|---|
| Our Price | : | $1,573.00 | |
| SKU | : | ERS-925001 | |
| Identifier | : | ERS-9929 | |
| Availability | : |
Ships in Approximately 7-10 Business Days. |
|
| Best Price Promise | : | Found a lower TOTAL DELIVERED PRICE elsewhere? Let us know and we will do our best to beat it! | |
The Low Profile Material Bucket features a lower back and longer bottom provide for better cutting edge visibility. We build these buckets to the highest standards of quality – we’re not skimping. You’ll agree it’s worth every dollar.
| SKU | ERS-925001 |
|---|---|
| Weight | 354 lbs |
| Identifier | ERS-9929 |
| Model | 925001 |
| Width - Overall | 67" (170 cm) |
| Width - Working | 66" (5-1/2 Feet; 168 cm) |
| Cutting Edge | 3/4" x 6" cutting edge |
| Hitch Connection Type | Skid Steer Quick-Attach Standard (Mini Skid Steer Optional) |
| Color | Black |
| Manufacturer | Erskine Attachments |