My Account
Information
Help & Support
Newsletter
Newsletter
| Compare at | : | $4,070.00 | |
|---|---|---|---|
| Our Price | : | $3,867.00 | |
| Country Of Manufacture | : | United States | |
| SKU | : | RAN-DH30-72 | |
| Identifier | : | RAN-3751 | |
| Availability | : |
Ships in Approximately 3-5 Business Days. |
|
| SKU | RAN-DH30-72 |
|---|---|
| Weight | 815 lbs |
| Identifier | RAN-3751 |
| Model | DH30-72 |
| Horsepower Recommended | 35 HP Minimum (26.1 KW) |
| Width - Overall | 72" (6 Feet; 183 cm) |
| Width - Working | 72" (6 Feet; 183 cm) |
| Blade(s) / Teeth | 20 Notched Blades; 18" Diameter; 7-1/2" Blade Spacing |
| Hitch Connection Type | Category 1, 3-Point Hitch, Quick-Hitch Compatible |
| Color | Yellow & Black |
| Manufacturer | Rankin Equipment |