My Account
Information
Help & Support
Newsletter
Newsletter
| Compare at | : | $2,295.00 | |
|---|---|---|---|
| Our Price | : | $2,093.00 | |
| Country Of Manufacture | : | United States | |
| SKU | : | UNI-FAR-DH42018 NSB | |
| Identifier | : | FAR-4195 | |
| Availability | : |
Ships in Approximately 3-5 Business Days. |
|
| SKU | UNI-FAR-DH42018 NSB |
|---|---|
| Weight | 725 lbs |
| Identifier | FAR-4195 |
| Model | DH42018 NSB |
| Width - Overall | 80" (203 cm) |
| Width - Working | 80" (203 cm) |
| Axle | 1" Axles Swaged and Forged ("New Style" Bearing) |
| Hitch Connection Type | Category 1, 3-Point Hitch |
| Color | Red (Other Colors Available/Optional) |
| Manufacturer | Farm-Maxx |