My Account
Information
Help & Support
Newsletter
Newsletter
| Compare at | : | $8,940.00 | |
|---|---|---|---|
| Our Price | : | $8,493.00 | |
| Country Of Manufacture | : | United States | |
| SKU | : | RAN-M2-F210 | |
| Identifier | : | RAN-3456 | |
| Availability | : |
Ships in Approximately 3-5 Business Days. |
|
| SKU | RAN-M2-F210 |
|---|---|
| Weight | 745 lbs |
| Identifier | RAN-3456 |
| Model | M2-F210 |
| Product Video | https://www.youtube.com/watch?v=nkTpnKFLk6E |
| Horsepower Recommended | 31 HP REQ |
| Width - Overall | 84" (7 Feet; 213 cm) |
| Width - Working | 82" (208 cm) |
| Deck Thickness | N/A |
| Cutting Height | 2"-3-1/2" |
| Rotor RPM | N/A |
| PTO Speed | 540 RPM |
| Hitch Connection Type | Category 1, 3-Point Hitch |
| Color | Yellow (Other Colors Available/Optional) |
| Manufacturer | Rankin Equipment |