My Account
Information
Help & Support
Newsletter
Newsletter
| Compare at | : | $1,177.00 | |
|---|---|---|---|
| Our Price | : | $1,073.00 | |
| Country Of Manufacture | : | United States | |
| SKU | : | UNI-FAR-BB-84HD | |
| Identifier | : | FAR-3007 | |
| Availability | : |
Ships in Approximately 3-5 Business Days. |
|
| SKU | UNI-FAR-BB-84HD |
|---|---|
| Weight | 617 lbs |
| Identifier | FAR-3007 |
| Model | BB-84HD |
| Horsepower Recommended | 75 HP Maximum (55.9 KW) |
| Width - Overall | 84" (7 Feet; 213 cm) |
| Width - Working | 84" (7 Feet; 213 cm) |
| Moldboard | 1/4" Thick Moldboard |
| End Plates | 1/4" (.6 cm) Thick |
| Shanks / Scarifiers | 7 |
| Cutting Edge | Bolt-On, Reversible, Replaceable, Included |
| Hitch Connection Type | Category 1/2, 3-Point Hitch |
| Color | Red |
| Manufacturer | Farm-Maxx |