My Account
Information
Help & Support
Newsletter
Newsletter
| Compare at | : | $3,829.00 | |
|---|---|---|---|
| Our Price | : | $3,638.00 | |
| Country Of Manufacture | : | United States | |
| SKU | : | ELL-BAU-MUDBL2048 | |
| Identifier | : | BAU-10021 | |
| Availability | : |
Ships In Approximately 10-15 Business Days. + Approximately 15 Business Days Transit |
|
| Best Price Promise | : | Found a lower TOTAL DELIVERED PRICE elsewhere? Let us know and we will do our best to beat it! | |
| SKU | ELL-BAU-MUDBL2048 |
|---|---|
| Weight | 392 lbs |
| Identifier | BAU-10021 |
| Model | MUDBL2048 |
| Width - Overall | 48" (4 Feet; 122 cm) |
| Width - Working | 48" (4 Feet; 122 cm) |
| Angle | Hydraulic Angle Adjustment Standard |
| Hitch Connection Type | Mini Skid Steer |
| Color | Black |
| Manufacturer | Baumalight |